Alta Rezia Enduro 2016 - wyjazd stacjonarny

Tygodniowy wyjazd stacjonarny w Alpy ze stałą bazą wypadową w miejscowości Grosio, w regionie Alta Rezia we Włoszech.

W programie wyjazdu 6 dni jazdy w stylu enduro / all mountain. Na podjazdach, tam gdzie to możliwe, będziemy się wspomagać samochodami, aby ograniczyć (lecz nie całkowicie wyeliminować) czas poświęcony na podjeżdżanie, i móc skoncentorwać się na czerpaniu przyjemności ze zjazdów. Długich, soczystych i wymagających technicznie (lecz nie przesadnie trudnych) zjazdów - najlepszych, jakie ma do zaoferowania region Alta Rezia. W programie znjadą się m.in szlaki Tornantissima, Col d'Anzana, Bernina Express, czy Bormio 3000 - nie zawaham się stwierdzenia, że to jedne z najlepszych zjazdów w całych Alpach!

Termin: 9 - 16 lipca 2016

Wyjazd trwa od soboty do soboty - tzn. 7 noclegów (zakwaterowanie od soboty wieczorem do następnej soboty rano), oraz 6 dni jazdy (od niedzieli do piątku włącznie).

Region Alta Rezia - szlak TornantissimaRegion Alta Rezia - szlak Tornantissima

Zakwaterowanie i wyżywienie

Zakwaterowanie w formule 'bed & breakfast' (pokój ze śniadaniem) w hotelu 3-gwiazdkowym, w pokojach 2-osobowych, z łazienkami.

Śniadania (w formie szwedzkiego stołu, serwowane na miejscu, w hotelu) są wliczone w cenę. Pozostałe wyżywienie (obiadokolacje) - na własny koszt, w lokalnych restauracjach, pizzeriach i knajpkach.

Dojazd

Dojazd we własnym zakresie. Każdemu z uczestników przekażę kontakty do pozostałych osób, tak aby była możliwość umówienia się na wspólny dojazd. W praktyce wygląda to więc tak, że uczestnicy dojeżdżają własnymi samochodami, przy czym zwykle nikt nie jedzie sam (chyba że tak woli) - zazwyczaj uczestnicy umawiają się między sobą na wspólny dojazd, a ja pomagam to wszystko skoordynować. W ubiegłych latach funkcjonowało to zupełnie dobrze i nikt nie miał problemu z dojazdem.

Region Alta Rezia - szlak w okolicach Sunny ValleyRegion Alta Rezia - na szlaku w okolicach Sunny Valley

Program wyjazdu

Program wyjazdu obejmuje 6 całodziennych wycieczek po wysokogórskich szlakach i ścieżkach, ze szczególnym uwzględnieniem zjazdów - długich, trudnych technicznie, soczystych zjazdów po najlepszych alpejskich singletrackach. W poszukiwaniu najlepszych, najdłuższych i najciekawszych zjazdów będziemy eksplorować cały region Alta Rezia, nie ograniczając się tylko do okolic bazy wypadowej (która będzie zlokalizowana w strategicznie pod tym kątem dobranej miejscowości Grosio, 25 km na południe od Bormio). Na podjazdach, tam gdzie to możliwe, będziemy się wspomagać samochodami, aby ograniczyć (lecz nie całkowicie wyeliminować) czas poświęcony na podjeżdżanie i mieć dzięki temu więcej sił i czasu na zmagania ze ścieżkami prowadzącymi w dół.

Poziom trudności i charakter tras

Poziom trudności
kondycja: Kondycja: 2/3 (łatwa/średnio trudna) (łatwa/średnio trudna)  trasy pomiędzy 30 a 50 km dziennie, z sumą podjazdów do 1000 m dziennie
na podjazdach, tam gdzie to możliwe, będziemy się wspomagać samochodami
technika jazdy:  Technika jazdy: 4/5 (trudna/bardzo trudna) (trudna/bardzo trudna) charakter tras: enduro / all-mountain
w skali STS (Singletrail-Skala): średnio: S2, maksymalnie: S2+ / S3

Całodzienne (lub obejmujące co najmniej ok. 2/3 dnia) wycieczki po wysokogórskich trasach o charakterze enduro / all-mountain.

Wyjazd adresowany jest do osób, które chcą czerpać jak najwięcej przyjemności ze zjazdów - długich, wymagających technicznie zjazdów krętymi, wąskimi górskimi i wysokogórskimi ścieżkami.

Region Alta Rezia - szlak 'Bormio 3000'Region Alta Rezia - szlak 'Bormio 3000'

Koszty

Cena wyjazdu wynosi 1900 zł

W cenie zawarte jest zakwaterowanie w pensjonacie ze śniadaniami, oraz cały tygodniowy program rowerowy z opieką przewodnika, tzn. wycieczki po najlepszych i najciekawszych szlakach w okolicy.

Zgłoszenia

Chęć i zamiar udziału w wyjeździe można zgłosić mailem, na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , albo telefonicznie: 500 575 311.

Po otrzymaniu zgłoszenia zarezerwuję dla Ciebie miejsce i poproszę o wpłatę (w ciągu 7 dni) zadatku w wysokości 1000 zł. Pozostałą część kwoty należy wpłacić na miesiąc przed wyjazdem.

Grupa będzie się składać z min. 5, max. 11 uczestników (+ przewodnik/organizator - Tomasz Pawłusiewicz)

Region Alta Rezia - na zjeździe z przeł. Passo ZebruRegion Alta Rezia - na zjeździe z przeł. Passo Zebru

Pytania?

Jeśli coś jeszcze jest niejasne, albo o coś jeszcze chciałbyś dopytać, to dzwoń (500 575 311) albo pisz: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.