Wyprawy i wyjazdy 2015

Zima

Lato

Czy Transalp zawsze musi kończyć się nad Gardą?
Dotychczas, większość moich transalpejskich tras prowadziło właśnie tam, jednak w tym roku chciałbym Wam pokazać, że po południowej stronie Alp nie brakuje też innych, nie mniej ciekawych niż Garda miejsc, godnych tego, by to właśnie tam zakończyć przeprawę przez Alpy - czy to zjazdem niezwykle efektowną, wijącą się dziesiątkami serpentyn po stromych zboczach Monte Grappa ścieżką, czy nad wodami ciepłego i pięknie położonego pośród gór jeziora Como.

 • 27 czerwca - 4 lipca 2015 :: Livigno, region Alta Rezia :: wyjazd stacjonarny z elementami szkolenia z techniki jazdy

  Tygodniowy wyjazd stacjonarny w Alpy ze stałą bazą wypadową w Livigno we Włoszech, w regionie Alta Rezia. W programie wyjazdu 6 całodziennych wycieczek po najpiękniejszych i najciekawszych szlakach i ścieżkach w bliższych i dalszych okolicach Livigno (m.in. trasy Panoramica Flowtrail i Val Federia Flowtrail, szlaki na przełęczach Alpisella i Passo del Gallo oraz nad sztucznymi jeziorami San Giacomo i Cancano, szlaki w okolicach przełęczy Forcola di Livigno i Passo Bernina, a także jednodniowy wypad na trasy wokół pobliskiego St. Moritz w Szwajcarii), w które wplecione będą elementy szkolenia z techniki jazdy.

  Poziom trudności:   kondycja: Kondycja: 3 (średnio-trudna) (średnio-trudna), technika jazdy: Technika jazdy: 3-4 (średnio-trudna/trudna) (średnio-trudna/trudna)

  Cena: 1500 zł (obejmuje zakwaterowanie w apartamentach oraz program rowerowy z elementami szkolenia)

  Więcej...

 • 12 - 18 lipca 2015 :: Transalp Enduro Seefeld - Merano (Trail Transalp Tirol 2.0) :: wyprawa przez Alpy

  6-dniowa wyprawa przez Alpy z wysokogórskimi trasami o charakterze enduro - wysokie (2500m npm i więcej), trudno dostępne przełęcze, długie podejścia i wypychy (z tylko niewielkim wspomaganiem kolejkami linowymi, bo na trasie jest tylko jedna), a przede wszystkim fenomenalne, ale i mocno wymagające technicznie zjazdy alpejskimi singletrackami - wysokogórskie enduro do kwadratu!

  Poziom trudności:   kondycja: Kondycja: 4 (trudna) (trudna), technika jazdy: Technika jazdy: 5 (bardzo trudna) (bardzo trudna)

  Cena (wpisowe): 890 zł

  Więcej...

 • 26 lipca - 2 sierpnia 2015 :: Transalp Saalfelden - Monte Grappa (Felbertauern Route) :: wyprawa przez Alpy

  7-dniowa, klasyczna wyprawa transalpejska z północy na południe Alp. Piękna, wysokogórska trasa, prowadząca z Saalfelden-Leogang w Austrii, przez pasma górskie Wysokich Taurów (przełęcz Felbertauern Pass, 2481m npm, przez którą przekroczymy główną grań Alp), a następnie przez przepiękne Dolomity (z zapierającym dech w piersiach widokowym szlakiem Bindelweg na czele) i z efektownym zakończeniem w postaci finałowego zjazdu wijącą się dziesiątkami serpentyn po stromo opadających zboczach Monte Grappa ścieżką, która sprowadzi nas do celu wyprawy, Bassano del Grappa we Włoszech.

  Poziom trudności:   kondycja: Kondycja: 4 (trudna) (trudna), technika jazdy: Technika jazdy: 4 (trudna) (trudna)

  Cena (wpisowe): 990 zł

  Więcej...

 • 22 - 29 sierpnia 2015 :: Bormio, region Alta Rezia :: wyjazd stacjonarny z elementami szkolenia z techniki jazdy

  Tygodniowy wyjazd stacjonarny w Alpy ze stałą bazą wypadową w Bormio we Włoszech, w regionie Alta Rezia. W programie wyjazdu 6 całodziennych wycieczek po najpiękniejszych i najciekawszych szlakach i ścieżkach w bliższych i dalszych okolicach Bormio (m.in. szlaki z przełęczy Stelvio, Bocchetta di Forcola, Bocchetta di Pedenolo, trasy nad sztucznymi jeziorami Cancano i San Giacomo i w dolinie Valdidentro, zjazdy Bormio 2000 i Bormio 3000, szlaki w rejonie Santa Caterina Valfurva i z przełęczy Gavia, szlak Pizzini Panoramica, dolina Val Zebru, czy wreszcie wysokogórska przygoda na przełęczy Passo Zebru - 3001m npm!), w które wplecione będą elementy szkolenia z techniki jazdy

  Poziom trudności:   kondycja: Kondycja: 3 (średnio-trudna) (średnio-trudna), technika jazdy: Technika jazdy: 4 (trudna) (trudna)

  Cena: 1500 zł (obejmuje zakwaterowanie w apartamentach oraz program rowerowy z elementami szkolenia)

  Więcej...

 • 6 - 12 września 2015 :: Transalp St. Anton - Lago di Como (Como Route Max) :: wyprawa przez Alpy

  6-dniowa, klasyczna wyprawa transalpejska z północy na południe Alp, z St. Anton am Arlberg w Austrii nad jezioro Como we Włoszech. Fascynująca trasa łącząca alpejskie klasyki, takie jak przełęcze Verbellener Winterjöchl i Fimberpass (2608m npm - najwyższy punkt na trasie), niesamowity kanion Val d'Uina z pół-tunelem wykutym w skale nad 150-metrową przepaścią czy flowtrail w dolinie Val Mora, z nowościami w moim transalpejskim repertuarze, jakimi będą szlak Panoramica w Livigno, przełęcz Bernina, szlaki wokół ekskluzywnego szwajcarskiego St. Moritz, przełęcze Julier i Septimer Pass czy wreszcie zakończenie nad ciepłym i pięknie położonym pośród gór jeziorem Como.

  Poziom trudności:   kondycja: Kondycja: 3 (średnio trudna) (średnio-trudna), technika jazdy: Technika jazdy: 3-4 (średnio-trudna/trudna) (średnio-trudna/trudna)

  Cena (wpisowe): 890 zł

  Więcej...

 • 20 - 26 września 2015 :: Transalp Dolomiti - Garda :: wyprawa przez Alpy

  6-dniowa, klasyczna wyprawa transalpejska z północy na południe Alp, przez Dolomity nad Jezioro Garda. Wyruszamy ze Sterzing w Tyrolu Południowym we Włoszech, skąd górskimi szlakami i ścieżkami kierujemy się w stronę Dolomitów - w opinii wielu osób (w tym także i mojej) najpiękniejszej części Alp, gdzie przetniemy doliny Villnösstal, Val Gardena, Val di Fassa i Val di Fiemme, jak i kilka wysokogórskich przełęczy, a także wjedziemy na szczyt Raschötz (2281m npm - najwyższy punkt na trasie wyprawy). Podążąjąc dalej na południe przekroczymy pasmo górskie Lagorai, by przez dolinę Val Sugana i płaskowyż Sette Comuni dotrzeć co celu wyprawy, nad Jezioro Garda.

  Poziom trudności:   kondycja: Kondycja: 3-4 (średnio-trudna/trudna) (średnio-trudna/trudna), technika jazdy: Technika jazdy: 3-4 (średnio-trudna/trudna) (średnio-trudna/trudna)

  Cena (wpisowe): 890 zł

  Więcej...