Alta Rezia 2014 (Bormio/Livigno) - wyjazd stacjonarny

Alta Rezia 2014

Miejsce

Region Alta Rezia - okolice Bormio, Livigno, wyjazd stacjonarny ze stałą bazą wypadową

Terminy

  • 19 - 26 lipca 2014 :: Bormio (także okolice Livigno)
  • 26 lipca - 2 sierpnia 2014 :: Livigno (także okolice Bormio)
  • 20 - 27 września 2014 :: Bormio (także okolice Livigno)

 Każdy z wyjazdów trwa od soboty do soboty, czyli 7 noclegów, 6 dni jazdy.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w komfortowych apartamentach (tzn. w pełni wyposażonym mieszkaniu wakacyjnym z kuchnią), z własnym wyżywieniem.

Koszty

Cena to odpowiednio 1400 zł (terminy 19-26.07 oraz 26.07-2.08) lub 1300 zł (termin 20-27.09).

W tej cenie zawarte jest:

  • zakwaterowanie w apartamentach,
  • ubezpieczenie kosztów leczenia zagranicą,
  • oraz cały tygodniowy program rowerowy tzn. wycieczki po najlepszych i najciekawszych szlakach w okolicy wraz z elementami szkolenia z techniki jazdy

Z pozostałych kosztów dochodzą jeszcze tylko dojazd i jedzenie.

Wyżywienie

Wyżywienie - własne (nie jest zawarte w cenie). W apartamentach będziemy mieć do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię, można więc będzie przygotowywać posiłki samodzielnie i tym samym ograniczyć koszty.

W kilkuosobowej grupie można to fajnie zorganizować - tak, żeby i było przyjemnie i żeby się przy tym nie narobić. Propozycja jest taka, żeby każdego dnia kto inny miał 'dyżur w kuchni' i przygotowywał obiad dla pozostałych osób - w ten sposób trochę roboty ma się tylko raz, a w pozostałe dni przychodzi się na gotowe, jak do restauracji. Patent jest sprawdzony, jeśli jest zgrana grupa (a jakoś zawsze tak wychodzi, że jest :) to działa to bardzo fajnie.

Oczywiście, jeśli ktoś preferuje wariant bardziej komfortowy i woli stołować się w restauracjach czy pizzeriach, to nie ma przeciwwskazań.

Dojazd

Dojazd - we własnym zakresie. Przed rozpoczęciem wyprawy przekażę każdemu z uczestników kontakty do pozostałych osób, tak żeby była możliwość umówienia się na wspólny dojazd. W praktyce wygląda to więc tak, że uczestnicy dojeżdżają własnymi samochodami, przy czym prawie nikt nie jedzie sam (chyba że tak woli) - zazwyczaj uczestnicy umawiają się między sobą na wspólny dojazd, a ja pomagam to wszystko skoordynować. W ubiegłych latach funkcjonowało to zupełnie dobrze i nikt nie miał problemu z dojazdem.

Program wyjazdu oraz szkolenie

W ciągu tygodniowego pobytu będziemy eksplorować bliższe i dalsze okolice i objeżdżać najlepsze szlaki, których tam nie brakuje, bo Alta Rezia to jedna z absolutnie topowych alpejskich miejscówek na rower. 6-dniowy program rowerowy obejmuje całodzienne wycieczki po najlepszych, najciekawszych i najpiękniejszych szlakach całego regionu (nie będziemy się ograniczać do okolic jednej miejscowości, lecz penetrować całą okolicę wspomagając się w razie potrzeby samochodami).

Program rowerowy obejmuje również elementy szkolenia z techniki jazdy, tzn. podczas wycieczek będziemy ćwiczyć niektóre trudniejsze fragmenty zjazdów, będę udzielał wskazówek, podpowiadał jak przejechać dany odcinek, starał się korygować ewentualne błędy i dzielił się swoim doświadczeniem, tak że będzie okazja do tego, by bezpiecznie i w kontrolowany sposób podnieść swoje umiejętności. Pomogę również ustawić rower (optymalne ustawienie zawieszenia, kokpitu, klamek hamulcowych), pokażę i omówię odpowiednią pozycję podczas jazdy (praca rąk i nóg), technikę jazdy po różnych nawierzchniach, technikę hamowania, pokonywanie ciasnych zakrętów-nawrotów (tzw. agrafek), dobór optymalnej linii przejazdu, etc.
Takie elementy szkolenia najbardziej się przydadzą osobom średnio-zaawansowanym, choć myślę że skorzystają również i ci bardziej zaawansowani.

Poziom trudności i charakter tras

Poziom trudności - kondycja: Kondycja: 3 (średnio-trudna) (średnio trudna), technika jazdy: Technika jazdy: 3-4 (średnio-trudna/trudna) (średnio trudna/trudna)

Trasy, po których będziemy jeździć, będą zróżnicowane - pojeździmy (i poćwiczymy technikę) w cięższym terenie, po wąskich, wymagających technicznie ścieżkach, ale będzie też i trochę bardziej lajtowej jazdy, w łatwiejszym technicznie terenie. Dziennie w granicach od 30-40 do 80 km (średnio ok. 50 km), z sumą podjazdów pomiędzy 1200 a 2000 metrów dziennie.

Trasy, które przygotowałem mają charakter typowo MTB, tzn. będziemy jeździć w przeważającej części w terenie, i to nie tylko po szutrówkach i drogach gruntowych, ale też jak najwiecej po ścieżkach i szlakach, bo to przecież singletracki są prawdziwą esencją MTB, a wierzcie mi alpejskie singletracki są wprost bajeczne!

Co ważne i do czego zawsze przykładam dużą uwagę przygotowując trasy - tam gdzie to tylko możliwe, będę się starał przygotować kilka różnych wariantów trasy - łatwiejszy i trudniejszy technicznie i/albo kondycyjnie. Przy wyjeździe ze stałą bazą w jednym miejscu możliwości dopasowywania długości i trudności tras do indywidualnych możliwości i preferencji jest dużo. Jeśli danego dnia w planach będzie jazda po jakichś trudniejszych technicznie szlakach, to w miarę możliwości przygotuję też inne, łatwiejsze warianty dla tych, którzy radzą sobie w terenie trochę słabiej i najwyżej się na jakiś czas rozdzielamy na 2 grupy. Robiliśmy tak już nie raz na Transalpach i działa to całkiem nieźle. Podobnie jest z długością trasy - mając stałą bazę zawsze łatwiej jest skrócić trasę jeśli miałaby się dla kogoś okazać za długa i za ciężka, czy wcześniej zawinąć z powrotem do kwatery. No i oczywiście zawsze jest też możliwość zrobić sobie zupełnie 'dnia odpoczynku', jeśli dla kogoś będzie tego wszystkiego już za dużo.

Możliwości jest wiele, a plan nie będzie sztywny i będę go dostosowywał do preferencji uczestników - np. wieczorem przedstawię kilka propozycji na następny dzień i wspólnie wybierzemy, co chcemy zrobić i gdzie pojechać.

Zgłoszenia

Chęć i zamiar udziału w wyjeździe można zgłosić mailem, na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , albo telefonicznie: 500 575 311.

Po otrzymaniu zgłoszenia zarezerwuję dla Ciebie miejsce i poproszę o wpłatę (w ciągu 7 dni) zadatku w wysokości 500 zł. Pozostałą część kwoty należy wpłacić na miesiąc przed wyjazdem.

Grupa będzie się składać z min. 5, max. 11 uczestników (+ przewodnik/organizator - Tomasz Pawłusiewicz)

Pytania?

Jeśli coś jeszcze jest niejasne, albo o coś jeszcze chciałbyś dopytać, to dzwoń (500 575 311) albo pisz: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.