Ischgl 2017 - wyjazd stacjonarny

Tygodniowy wyjazd stacjonarny w Alpy ze stałą bazą wypadową w miejscowości Ischgl w Tyrolu, w Austrii.

Ischgl znane jest przede wszystkim jako ośrodek narciarski (jeden z największych i najlepszych w Austrii, albo i na świecie), ale i latem ma wiele do zaoferowania. Świetna mieszanka naturalnych, wysokogórskich szlaków oraz tras bikeparkowych, a to wszystko w otoczeniu szczerzących skalne kły alpejskich trzytysięczników. W pakiecie z noclegiem otrzymamy karnet na kolejki linowe (na cały tydzień i bez ograniczeń ilości przejazdów!), który nam znakomicie rozszerzy obszar działania i eksploracji górskich ścieżek (będziemy mogli przedostać się również na stronę szwajcarską, do Samnaun), a także umożliwi wielokrotne powtórzenie ulubionych, najlepszych zjazdów.

Termin: 26 sierpnia - 2 września 2017

Wyjazd trwa od soboty do soboty - tzn. 7 noclegów w apartamentach (zakwaterowanie od soboty wieczorem do następnej soboty rano), oraz 6 dni jazdy (od niedzieli do piątku włącznie).

Ischgl, szlak Saalaser TrailIschgl, szlak Saalaser Trail

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w kilkuosobowych apartamentach (tzn. w pełni wyposażonych mieszkaniach wakacyjnych z kuchnią i łazienką), bez wyżywienia.

Wyżywienie

Wyżywienie - własne. W apartamentach będziemy mieć do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię, można więc będzie przygotowywać posiłki samodzielnie i tym samym ograniczyć koszty.

W kilkuosobowej grupie można się z tym fajnie zorganizować - można się umówić, że każdego dnia kto inny będzie miał 'dyżur w kuchni' i przygotuje obiad dla pozostałych osób - w ten sposób trochę roboty ma się tylko raz, a w pozostałe dni przychodzi się na gotowe. Patent jest sprawdzony, jeśli jest zgrana grupa, to działa to bardzo fajnie.

Oczywiście, jeśli ktoś preferuje wariant bardziej komfortowy i woli stołować się w pobliskich restauracjach czy pizzeriach, to nie ma przeciwwskazań.

Dojazd

Dojazd we własnym zakresie. Każdemu z uczestników przekażę kontakty do pozostałych osób, tak aby była możliwość umówienia się na wspólny dojazd. W praktyce wygląda to więc tak, że uczestnicy dojeżdżają własnymi samochodami, przy czym zwykle nikt nie jedzie sam (chyba że tak woli) - zazwyczaj uczestnicy umawiają się między sobą na wspólny dojazd, a ja pomagam to wszystko skoordynować. W ubiegłych latach funkcjonowało to zupełnie dobrze i nikt nie miał problemu z dojazdem.

Ischgl, szlak do schroniska Heilbronner HütteIschgl, szlak do schroniska Heilbronner Hütte

Program wyjazdu

W ciągu tygodniowego pobytu będziemy eksplorować bliższe i dalsze okolice bazy wypadowej zlokalizowanej w Ischgl, objeżdżając najpiękniejsze i najciekawsze szlaki i trasy w okolicy. Program rowerowy obejmuje 6 całodziennych wycieczek po szlakach całego regionu - nie będziemy się ograniczać tylko do samego Ischgl i doliny Paznaun, w której ta miejscowość leży, lecz korzystając z kolejek linowych (na które karnet z nieograniczoną ilością przejazdów otrzymujemy w cenie noclegu) spenetrujemy również nieco dalsze okolice, w tym szlaki po stronie szwajcarskiej, w dolinie Samnaun.

Trasy, po których będziemy jeździć to mieszanka naturalnych, górskich (i wysokogórskich) ścieżek (tzw. szlaków pieszych) i tras o charaktrze flow oraz enduro, wybudowanych specjalnie z myślą o jeździe na rowerze. W ciągu tygodniowego wyjazdu, przez 3 lub 4 dni (zależnie od preferencji uczestników) jeździć będziemy głównie w dół, korzystając z kolejek linowych i powtarzając najlepsze, ulubione zjazdy po kilka razy, natomiast pozostałe 2 lub 3 dni przeznaczymy na długie, epickie wycieczki, podczas których alpejskie przełęcze i szczyty zdobywać będziemy o własnych siłach.

Ischgl, flowtrail Alp TridaIschgl, flowtrail Alp Trida

W razie zainteresowania i chęci uczestników, w program wyjazdu wpleciemy także elementy szkolenia z techniki jazdy, tzn. podczas wycieczek możemy przećwiczyć niektóre trudniejsze fragmenty zjazdów, będę udzielał wskazówek, podpowiadał jak przejechać dany odcinek, starał się korygować ewentualne błędy i dzielił się swoim doświadczeniem, tak że będzie okazja do tego, by bezpiecznie i w kontrolowany sposób podnieść swoje umiejętności. Pomogę również ustawić rower (optymalne ustawienie zawieszenia, kokpitu, klamek hamulcowych), pokażę i omówię odpowiednią pozycję podczas jazdy (praca rąk i nóg), technikę hamowania, pokonywanie ciasnych zakrętów-nawrotów (tzw. agrafek), dobór optymalnej linii przejazdu, itd.

Poziom trudności i charakter tras

Poziom trudności
kondycja: Kondycja: 3 (średnio trudna) (średnio trudna)  trasy pomiędzy 30 a 60 km dziennie, z sumą podjazdów od 1200 do 1800 m dziennie
technika jazdy:  Technika jazdy: 4 (trudna) (trudna) w skali STS (Singletrail-Skala):
średnio: S1+ / S2, maksymalnie: S2+

Całodzienne (lub obejmujące co najmniej ok. 2/3 dnia) wycieczki - przez 3 lub 4 dni (zależnie od preferencji uczestników) jazda głównie w dół, z wykorzystaniem z kolejek linowych, zarówno po szlakach naturalnych, jak i trasach typu bikeparkowego, wybudowanych specjalnie dla rowerzystów. Pozostałe 2 lub 3 dni to klasyczne wycieczki po górach, podczas których podjeżdżać będziemy o własnych siłach - dystanse pomiędzy 30 a 60 km dziennie, z sumą podjazdów pomiędzy 1200 a 1800 metrów.

Trasy, po których będziemy jeździć mają charakter typowo MTB, tzn. prowadzą przeważającej części w terenie, i to nie tylko po szutrówkach i drogach gruntowych czy leśnych, ale też jak najwięcej po ścieżkach i szlakach, bo to przecież singletracki są prawdziwą esencją MTB, a wierzcie mi, alpejskie 'single' są wprost bajeczne!

Wyjazd jest adresowany do osób średnio-zaawansowanych i zaawansowanych w jeździe terenowej, posiadających przynajmniej podstawowe umiejętności sprawnego poruszania się na zjazdach w trudniejszym terenie. Ze względu na charakter terenu i tras, po których będziemy jeździć (górskie ścieżki i szlaki), wyjazd nie nadaje się dla osób początkujących, ani takich, które czują się niekomfortowo na zjazdach prowadzących poza drogami szutrowymi, leśnymi czy asfaltowymi i nie są zainteresowane podnoszeniem swoich umiejętności jazdy w nieco trudniejszym terenie.

Przygotowując trasy, tam gdzie to możliwe, będę się starał przygotować również opcjonalne modyfikacje, tzn. łatwiejsze technicznie albo krótsze, mniej wymagające kondycyjnie warianty trasy i w razie potrzeby na jakiś czas rozdzielimy się na 2 grupy. Oczywiście zawsze jest też możliwość zrobienia sobie zupełnie 'dnia odpoczynku', jeśli dla kogoś będzie tego wszystkiego już za dużo.
Plan wyjazdu nie jest sztywny - będziemy go dostosowywać do możliwości i preferencji uczestników, a także warunków pogodowych.

Ischgl, wysokogórskie szlaki w otoczeniu ośnieżonych trzytysięcznikówIschgl, wysokogórskie szlaki w otoczeniu ośnieżonych trzytysięczników

Koszty

Cena wyjazdu wynosi 1500 zł

W cenie zawarte jest zakwaterowanie w apartamentach, karnet na kolejki linowe, oraz cały tygodniowy program rowerowy z opieką przewodnika, tzn. wycieczki po najlepszych i najciekawszych szlakach w okolicy wraz z elementami szkolenia z techniki jazdy.

Z dodatkowych, nie ujętych w cenie kosztów, dochodzą jeszcze tylko dojazd i jedzenie.

Zgłoszenia

Chęć i zamiar udziału w wyjeździe można zgłosić mailem, na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , albo telefonicznie: 500 575 311.

Po otrzymaniu zgłoszenia zarezerwuję dla Ciebie miejsce i poproszę o wpłatę (w ciągu 7 dni) zadatku w wysokości 750 zł. Pozostałą część kwoty należy wpłacić na miesiąc przed wyjazdem.

Grupa będzie się składać z min. 5, max. 11 uczestników (+ przewodnik/organizator - Tomasz Pawłusiewicz)

Pytania?

Jeśli coś jeszcze jest niejasne, albo o coś jeszcze chciałbyś dopytać, to dzwoń (500 575 311) albo pisz: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.