Wyprawy i wyjazdy 2020

Zima

 • 25 lutego - 3 marca 2020  |  Gran Canaria

  wyjazd stacjonarny z trasami o charakterze enduro

  Gran CanariaGran Canaria to kraina kanionów, to niesamowite krajobrazy, sceneria jak na 'Dzikim Zachodzie'. I bogactwo ścieżek i szlaków do jazdy w stylu enduro. Teren skalisty i wymagający technicznie, choć nie aż tak bardzo, jak na La Palmie.

  W programie wyjazdu 6 dni jazdy w stylu enduro i all-mountain po najlepszych ścieżkach tej pięknej i egzotycznej wyspy. Wyjazd ma charakter enduro, tzn. skupimy się przede wszystkim na zjazdach (w trudnym technicznie, skalistym terenie), a na podjazdach będziemy się wspomagać busem. Nie będą to jednak trasy typowo zjazdowe, bo zawierają one wiele odcinków podjazdowych oraz trawersów. Orientacyjne proporcje to: 70% zjazdy / 30% trawersowanie i podjazdy.

  Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 2/3 (łatwa / średnio-trudna) (łatwa/średnio-trudna)
    Technika jazdy: IMBA Black (trudna)

  Cena: 3300 zł - obejmuje przelot, zakwaterowanie w hotelu ***, wyżywienie (2 posiłki dziennie, tzn. śniadania i obiadokolacje), transfer z i na lotnisko, oraz 6-dniowy program rowerowy z opieką przewodnika

  Więcej...

 • 10 - 17 marca 2020  |  La Palma

  wyjazd stacjonarny z trasami o charakterze enduro

  La PalmaLa Palma to jazda ponad chmurami, wzdłuż krawędzi gigantycznego krateru, to pola luźnych, sypkich popiołów wulkanicznych, to gęste, kipiące zielenią, dżunglowate lasy - niesamowita różnorodność, i to skupiona na bardzo niewielkiej przestrzeni. La Palma to wyspa magiczna, dla mnie to najpiękniejsze miejsce, w którym kiedykolwiek jeździłem. Ale też jedno z najtrudniejszych - teren jest w przeważającej części bardzo skalisty i poziom trudności tamtejszych szlaków jest naprawdę wysoki. Krótko mówiąc, La Palma to propozycja dla doświadczonych, zaawansowanych riderów z dobrą techniką, zaprawionych w bojach na górskich ścieżkach.

  W programie 6 dni jazdy w stylu enduro w zachwycającej scenerii najpiękniejszej i najbardziej zróżnicowanej ze wszystkich Wysp Kanaryjskich. Na podjazdach będziemy się wspomagać busem, by móc skupić się na zjeżdżaniu i zaliczyć epickie zjazdy o trudnym do wyobrażenia przewyższeniu 2400 metrów! - spod szczytu Roque de los Muchachos (2426m npm) na plażę nad oceanem, i to niemal w całości po skalistych, wąskich, technicznych singletrackach. Czy znacie jakieś inne zjazdy o bardziej epickich parametrach? Bo ja nie.

  Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 2 (łatwa) (łatwa)
    Technika jazdy: IMBA Double Black Diamond (bardzo trudna)

  Cena: 1600 zł - obejmuje zakwaterowanie w apartamentach oraz 6-dniowy program rowerowy z opieką przewodnika

  Więcej...

 • 18 - 25 marca 2020  |  El Hierro

  wyjazd stacjonarny z trasami o charakterze enduro (z opcją przedłużenia do 28 marca - dodatkowe 3 dni na południu Teneryfy)

  • wyjazd odwołany z powodu pandemii

  El HierroEl Hierro to najmniejsza, najmniej znana i zdecydowanie najmniej turystyczna ze wszystkich Wysp Kanaryjskich. Pomimo jej "małości", na El Hierro niczego nie brakuje: są gęste, kipiące zielenią, "magiczne" lasy wawrzynolistne (a także piękne lasy sosnowe), są pola luźnych, sypkich popiołów wulkanicznych, ogromne pola zastygłej lawy i piękne wybrzeże klifowe. I jak to na Kanarach, nie brakuje też ostrej rąbanki po skałach i luźnych kamieniach. Krótko mówiąc, pełne zróżnicowanie, które przez to, że wyspa jest taka mała, odczuwa się szczególnie wyraźnie.

  Opcjonalnie, dla chętnych, bezpośrednio po tygodniu spędzonym na El Hierro, jest jeszcze możliwość przedłużenia wyjazdu o 3 dodatkowe dni jazdy enduro na południu Teneryfy (czyli do 28 marca 2020).

  Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 2/3 (łatwa / średnio-trudna) (łatwa/średnio-trudna)
    Technika jazdy: IMBA Black (trudna)

  Cena: 2400 zł - obejmuje zakwaterowanie w apartamentach, 6-dniowy program rowerowy z opieką dwóch przewodników, oraz wszystkie podwózki i transfery na El Hierro (czyli dowóz busami do tras, a także transfer z i do portu)

  Więcej...

Wszystkie zimowe wyjazdy na Kanary mają charakter enduro, tzn. skupiamy się przede wszystkim na zjazdach (w trudnym technicznie, skalistym terenie), a na podjazdach wspomagamy się busem. Zarazem, nie są to jednak wyłącznie zjazdy, bo trasy, którymi będziemy jeździć, zawierają również krótsze lub dłuższe podjazdy, a także trawersy i podejścia. Nastawcie się więc raczej na całodzienne, epickie tripy po górach, tyle że ze zdecydowaną przewagą odcinków zjazdowych, bo jazdę za każdym razem będziemy zaczynać wysoko w górach, w głębi wyspy, a kończyć nad oceanem!

 

Lato

 • 30 czerwca - 7 lipca 2020  |  Transalp Tuxerjoch Route (Schwaz - Riva del Garda)

  wyprawa przez Alpy, 6 dni jazdy

  Transalp Tuxerjoch RouteTuxerjoch Route to trasa o pośrednim stopniu trudności - nie tak wymagająca (ani technicznie, ani od strony kondycyjnej) jak Classic czy Venerocolo Route, a zarazem jednak wyraźnie trudniejsza technicznie niż Como Route 2.0

  Prowadzi ze Schwaz w Tyrolu, w Austrii nad Jezioro Garda we Włoszech, na południowych krańcach Alp. Trasa jest atrakcyjna widokowo - przy dobrej pogodzie i dobrej przejrzystości powietrza, widoki są bardzo rozległe i ogólnie bardzo "wow". Całkiem fajnie jest też od strony zjazdowej - praktycznie każdego dnia jest przynajmniej jeden, albo kilka fajnych singielków, wśród których wybijają się wysokogórski flowtrail z przełęczy Tuxerjoch, czy też ultra długie zjazdy z Monte Roen, ze Stoanerne Mandln, czy z Paganelli - na pewno zapamiętacie je na długo :)

  Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 3/4 (średnio trudna / trudna) średnio trudna / trudna
    Technika jazdy: Poziom trudności w skali IMBA: Blue Square (średnio trudna) / Black Diamond (trudna) (średnio trudna / trudna)

  Cena (wpisowe): 990 zł

  Więcej...

 • 11 - 18 lipca 2020  |  Livigno

  obóz stacjonarny, 6 dni jazdy

  LivignoTygodniowy wyjazd stacjonarny w Alpy, ze stałą bazą wypadową w Livigno, we Włoszech - według mnie najlepszej rowerowej miejscówce w Alpach. W programie 6 całodziennych wycieczek po najpiękniejszych i najciekawszych szlakach i ścieżkach w bliższych i dalszych okolicach Livigno. Wyjazd bez podziału na grupy, z trasami dla średnio zaawansowanych.

  Livigno to moja ulubiona miejscówka na rower w Alpach. To miejsce, które równie mocno spodoba się doświadczonym, zaawansowanym riderom, jak i tym, którzy dopiero niedawno zdobyli pierwsze szlify w jeździe po górach. To idealne miejsce na pierwszy kontakt z Alpami dla tych, którzy nie są pewni czy podołają trudom Transalpu (jak również tych, którzy preferują luźniejszą jazdę, bez obciążenia wyprawowym plecakiem).

  Przewodnikiem i opiekunem grupy będzie Basia Matczak. Basia jest doświadczoną bikerką, byłą zawodniczką, a oprócz tego trenerem personalnym i instruktorką fitness. Trasy w Livigno i okolicach zna doskonale, a przy tym ma doświadczenie w pracy z grupami, więc jestem pewien, że pod jej opieką będziecie w dobrych rękach :)

  Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 3 (średnio trudna) średnio trudna
    Technika jazdy: Poziom trudności w skali IMBA: Blue Square (średnio trudna) (średnio trudna)

  Cena: 1600 zł (obejmuje zakwaterowanie w apartamentach oraz 6-dniowy program rowerowy)

  Więcej...

 • 12 - 20 lipca 2020  |  Transalp Classic Route (St. Anton - Riva del Garda)

  wyprawa przez Alpy, 7 dni jazdy

  Transalp Classic RouteTa trasa to klasyk. Klasyk dla mnie, bo mniej więcej tak właśnie przebiegała trasa mojego pierwszego-pierwszego Transalpu (w 2005), a także tego pierwszego w roli przewodnika (w 2010). Ale to nie tylko mój prywatny klasyk, bo na miano transalpejskich klasyków zasługuje co najmniej połowa przełęczy na tej trasie: Fimberpass, niesamowity kanion Val d'Uina, Verbellener Winterjöchl, Forcellina di Montozzo - to wszystko jedne z najbardziej znanych i najpopularniejszych wśród transalpejczyków miejsc. A klasykami stały się nie bez powodu, bo wszystkie one należą do najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych odcinków, z jakich układać można trasę przez Alpy. Tutaj pasuje wszystko: jest wspaniała wysokogórska sceneria, jest ustronne położenie, bez nadmiernej ilości śladów cywilizacji i są syte, długie, wymagające technicznie zjazdy wąskimi, krętymi ścieżkami. Czegóż można chcieć więcej? :)

  Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 4 (trudna) trudna
    Technika jazdy: Poziom trudności w skali IMBA: Black Diamond (trudna) (trudna)

  Cena (wpisowe): 990 zł

  Więcej...

 • 25 - 31 lipca 2020  |  Transalp Como Route 2.0 (Lermoos - Lago di Como)

  wyprawa przez Alpy, 5 dni jazdy

  Transalp Como Route 2.0Como Route 2.0 to krótsza (5-dniowa) i nieco łatwiejsza technicznie wersja popularnej i bardzo lubianej przez uczestników trasy Como Route Max. Prowadzi z Austrii, przez Szwajcarię, do Włoch, nad Jezioro Como, jednak w porównaniu do wersji Max, całkowicie inna jest pierwsza połowa trasy, a także sama końcówka doprowadzająca nad Jezioro Como. Środkowa część, pomiędzy Sta. Maria, Livigno i St. Moritz, stanowiąca trzon i według mnie najfajniejszą i najprzyjemniejszą część tej trasy, pozostaje jednak taka sama jak w wersji Max.

  Razem tworzy to ciekawą, atrakcyjną i spójną całość - trasę, która pomimo tego, że prowadzi przez kilka całkiem wysokich przełęczy (7 przełęczy powyżej 2200 m n.p.m., w tym najwyższa 2490 m n.p.m.), to jednak nie jest przesadnie trudna technicznie i idealnie się nadaje na pierwszy Transalp dla kogoś, czyje doświadczenie w jeździe po górach na razie jest jeszcze niewielkie. Co najważniejsze, nie oznacza to wcale rezygnacji ze zjazdów ciekawymi, wąskimi, krętymi ścieżkami - co to, to nie - single muszą być! (a szutry i asfalty na zjazdach ograniczamy do niezbędnego minimum, tak samo jak na pozostałych wyprawach). Udało się jednak tak ułożyć trasę, że wszystkie te single są niezbyt ciężkie technicznie, a niektóre z nich nawet całkiem flowowe :)

  Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 3/4 (średnio trudna / trudna) średnio trudna / trudna
    Technika jazdy: Poziom trudności w skali IMBA: Blue Square (średnio trudna) (średnio trudna)

  Cena (wpisowe): 890 zł

  Więcej...

 • 22 - 30 sierpnia 2020  |  Transalp Venerocolo Route (Nauders - Riva del Garda)

  wyprawa przez Alpy, 7 dni jazdy

  Transalp Venerocolo RouteVenerocolo Route to trasa poza utartymi, transalpejskimi szlakami, w dużej części nowa - także i dla mnie.

  Tytułowe Passo Venerocolo to przełęcz, która pomimo, że wysokością aż tak bardzo nie imponuje (to "zaledwie" 2317 m n.p.m.), to dla mnie, jest jeśli nie najwspanialszą, to na pewno mieszczącą się w pierwszej piątce wszystkich alpejskich przełęczy, które kiedykolwiek przemierzyłem. Do przełęczy prowadzi wspaniały, dłuuugi, ultrawidokowy trawers wąską ścieżką wiodącą miejscami tuż nad przepaścią. A wszystko to w fenomenalnej, surowej, wysokogórskiej scenerii i na totalnym odludziu :) Po drugiej stronie przełęczy, mocnych, wysokogórskich wrażeń ciąg dalszy - najpierw kawałek zjazdu wąską, najeżoną skałami i kamlotami ścieżką, a potem znowu do góry, do drugiej, wyższej (najwyższej na całej trasie wyprawy) przełęczy - Passo del Gatto (2415 m n.p.m.). A potem dłuuugi zjazd. Bardzo długi. Nie wiem czy będzie dobry, bo sam jeszcze tam nie jechałem - od tego miejsca zaczyna się terra incognita - ziemia nieznana, czyli ta część trasy, która w przeważającej części jest nowa także i dla mnie. Ale zapowiada się dobrze ;)

  W sumie, nowa i nieznana dla mnie jest prawie cała druga połowa trasy - od przełęczy Venerocolo aż do okolic Jeziora Garda. Jeśli więc lubisz smak przygody, gdzie nawet przewodnik nie do końca wie co nas będzie czekało po drodze, to zapraszam :)

  Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 4 (trudna) trudna
    Technika jazdy: Poziom trudności w skali IMBA: Black Diamond (trudna) (trudna)

  Cena (wpisowe): 990 zł

  Więcej...

 • 2 - 9 września 2020  |  Transalp Como Route Max (St. Anton - Lago di Como)

  wyprawa przez Alpy, 6 dni jazdy

  Transalp Como Route MaxComo Route Max to jedna z najbardziej lubianych przez uczestników tras. Prowadzi z Austrii, przez Szwajcarię, nad Jezioro Como we Włoszech. Wersja "Max" to dłuższy, bo 6-dniowy i zarazem nieco trudniejszy technicznie (w stosunku do Como Route 2.0) wariant trasy, rozpoczynający się w St. Anton w Tyrolu i prowadzący przez przełęcz Fimberpass (2608 m n.p.m.) oraz słynny kanion Val d'Uina z wykutym w skale, nad 150-metrową przepaścią, pół-tunelem.

  Piękna i bardzo spójna trasa, łącząca przyjemne flowtraile w okolicach Livigno, z trudniejszymi technicznie, bardziej skalistymi przełęczami o typowo wysokogórskim charakterze.

  Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 3/4 (średnio trudna / trudna) średnio trudna / trudna
    Technika jazdy: Poziom trudności w skali IMBA: Blue Square (średnio trudna) / Black Diamond (trudna) (średnio trudna / trudna)

  Cena (wpisowe): 990 zł

  Więcej...

 • 12 - 19 września 2020  |  Transalp Dolomiti-Venezia (Toblach - Lido di Jesolo)

  wyprawa przez Alpy, 6 dni jazdy

  Transalp Dolomiti-VeneziaTransalp Dolomiti-Venezia to całkowicie nowa trasa, prowadząca przez Dolomity do Wenecji. Po drodze zahaczymy m. in. o nieformalną "stolicę Dolomitów", Cortinę d'Ampezzo, szczyty Strudelkopf (2309 m n.p.m.) i Col Visentin (1776 m n.p.m.), przełęcze Forcella Ambrizzola (2277 m n.p.m.) i Forcella Moschesin (1960 m n.p.m.), czy Park Narodowy Dolomiti Bellunesi. Po 5 dniach typowo górskiej jazdy przez Dolomity, a później pasmo Prealpi Bellunesi, pozostanie nam jeszcze szósty, ostatni i już całkowicie płaski etap. Zakończymy go w Lido di Jesolo, na plaży nad Adriatykiem. A wieczorem, już bez rowerów, przepłyniemy sobie stamtąd promem na wycieczkę do Wenecji.

  Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 3/4 (średnio trudna / trudna) średnio trudna / trudna
    Technika jazdy: Poziom trudności w skali IMBA: Blue Square (średnio trudna) / Black Diamond (trudna) (średnio trudna / trudna)

  Cena (wpisowe): 990 zł

  Więcej...