Strona główna Lato 2017
Terminy wypraw i wyjazdów w Alpy na lato 2017

2 - 7 lipca 2017  ::  Transalp Timmelsjoch Route (Lermoos - Riva del Garda)

wyprawa przez Alpy

  • wolnych miejsc: 1

Transalp Timmelsjoch Route5-dniowa wyprawa transalpejska z północy na południe Alp. Przyjemna, stosunkowo łatwiejsza technicznie trasa, bez karkołomnych, hardcorowych zjazdów (bez problemu do przejechania także na hardtailu), a mimo to, dostarczająca wielu niezapomnianych, górskich wrażeń. To propozycja dla osób z dobrą kondycją, ale preferujących raczej umiarkowanie trudne technicznie zjazdy po szutrach, leśnych duktach i nie za trudnych ścieżkach. Najwyższym punktem na trasie będzie położona na wysokości 2509m npm przełęcz Timmelsjoch, przez którą przekroczymy główną grań Alp i przedostaniemy się z Austrii do Włoch. To przełęcz drogowa (prowadzi tamtędy słynna, wijąca się dziesiątkami serpentyn droga Timmelsjoch-Hochalpenstrasse), ale niech was to nie zniechęci, bo wysokogórska sceneria w pełni to rekompensuje, a jako całość ten Transalp bez wątpienia zasługuje na miano MTB.

Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 3/4 (średnio-trudna/trudna) (średnio-trudna/trudna)
  Technika jazdy: Technika jazdy: 2/3 (łatwa/średnio-trudna) (łatwa/średnio-trudna)

Cena (wpisowe): 890 zł

Więcej...

15 - 22 lipca 2017  ::  Livigno, region Alta Rezia

wyjazd stacjonarny

  • wolnych miejsc: brak

Livigno - region Alta Rezia, szlak Marmotta TrailTygodniowy wyjazd stacjonarny w Alpy ze stałą bazą wypadową w Livigno w regionie Alta Rezia we Włoszech (który według mnie jest bez wahania najlepszym pod względem rowerowym regionem Alp). W programie wyjazdu 6 całodziennych wycieczek po najpiękniejszych i najciekawszych szlakach i ścieżkach w bliższych i dalszych okolicach Livigno, Bormio, Santa Caterina Valfurva i przełęczy Stelvio.
Ciekawych tras i możliwości jazdy w tym regionie jest na tyle dużo, że nie będziemy musieli powtarzać tras z poprzednich lat, dzięki czemu ten wyjazd może być atrakcyjną propozycją również dla uczestników wcześniejszych wyjazdów do Bormio i Livigno.

Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 3 (średnio-trudna) (średnio-trudna)
  Technika jazdy: Technika jazdy: 3/4 (średnio-trudna/trudna) (średnio-trudna/trudna)

Cena: 1500 zł (obejmuje zakwaterowanie w apartamentach oraz 6-dniowy program rowerowy)

Więcej...

23 - 30 lipca 2017  ::  Transalp Madritschjoch Route (Füssen - Riva del Garda)

wyprawa przez Alpy

  • wolnych miejsc: 1

Transalp Madritschjoch Route7-dniowa wyprawa transalpejska. Najdłuższa i najtrudniejsza z tegorocznych tras, zarówno kondycyjnie, jak i pod względem trudności technicznych i "soczystości" zjazdowych singli. Tych "naj" jest jeszcze więcej, bo to również najwyższa ze wszystkich możliwych transalpowych tras - prowadzi przez przełęcz Madritschjoch (w masywie Ortlera) - 3123m npm(!), czyli najwyższą z nadających się do jazdy rowerem przełęcz w Alpach.
Wysokogórskie enduro w otoczeniu ośnieżonych 3-tysięczników, epickie zjazdy i niezapomniana przygoda!

Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 4 (trudna) (trudna)
  Technika jazdy: Technika jazdy: 4/5 (trudna/bardzo trudna) (trudna/bardzo trudna)

Cena (wpisowe): 990 zł

Więcej...

26 sierpnia - 2 września 2017  ::  Ischgl

wyjazd stacjonarny

  • wolnych miejsc: brak

IschglTygodniowy wyjazd stacjonarny w Alpy ze stałą bazą wypadową w miejscowości Ischgl w Tyrolu, w Austrii.
Ischgl znane jest przede wszystkim jako ośrodek narciarski (jeden z największych i najlepszych w Austrii, albo i na świecie), ale i latem ma wiele do zaoferowania. Świetna mieszanka naturalnych, wysokogórskich szlaków oraz tras bikeparkowych, a to wszystko w otoczeniu szczerzących skalne kły alpejskich trzytysięczników.
W pakiecie z noclegiem otrzymamy karnet na kolejki linowe (na cały tydzień!), który nam znakomicie rozszerzy obszar działania i eksploracji górskich ścieżek (będziemy mogli przedostać się również na stronę szwajcarską, do Samnaun), a także umożliwi wielokrotne powtórzenie ulubionych, najlepszych zjazdów.

Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 3 (średnio-trudna) (średnio-trudna)
  Technika jazdy: Technika jazdy: 4 (trudna) (trudna)

Cena: 1500 zł (obejmuje zakwaterowanie w apartamentach, karnet na kolejki linowe oraz 6-dniowy program rowerowy)

Więcej...

3 - 8 września 2017  ::  Transalp Brenner - Garda (Steinach am Brenner - Riva del Garda)

wyprawa przez Alpy

  • wolnych miejsc: brak

Transalp Brenner-Garda5-dniowa wyprawa transalpejska po górskich szlakach i ścieżkach. Ciekawa, a przy tym nie przesadnie ciężka technicznie trasa z północy na południe Alp, z Tyrolu w Austrii (okolice Innsbrucka i przełęczy Brenner), nad Jezioro Garda we Włoszech.

Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 3 (średnio-trudna) (średnio-trudna)
  Technika jazdy: Technika jazdy: 3/4 (średnio-trudna/trudna) (średnio-trudna/trudna)

Cena (wpisowe): 890 zł

Więcej...

 

17 - 23 września 2017  ::  Transalp Dolomiti - Garda (Brixen - Riva del Garda)

wyprawa przez Alpy

  • wolnych miejsc: 4

Transalp Dolomiti-Garda6-dniowa wyprawa transalpejska przez Dolomity nad Jezioro Garda. Wspaniała widokowo (mówi się że Dolomity to najpiękniejsze góry świata, a ja jestem skłonny się z tym zgodzić) i dosyć wymagająca technicznie trasa z mnóstwem sytych i soczystych zjazdów dla fanów jazdy w stylu all-mountain i enduro.
Wyruszymy z Brixen (Bressanone) w Tyrolu Południowym, we Włoszech (czyli już po południowej, tej bardziej słonecznej i bezpieczniejszej pogodowo - w końcu to już jesień - stronie Alp), by po 6 dniach pełnych niezapomnianych górskich wrażeń, zapierających dech w piersiach widoków, ciągnących się w nieskończoność podjazdów, jak również kapitalnych zjazdowych singli, jakie znaleźć można tylko w Alpach, dotrzeć wreszcie do celu wyprawy, nad Jezioro Garda.

Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 4 (trudna) (trudna)
  Technika jazdy: Technika jazdy: 4 (trudna) (trudna)

Cena (wpisowe): 890 zł

Więcej...


Wszelkie informacje odnośnie strony organizacyjno-logistycznej wypraw (np. noclegów, wyżywienia, dojazdu, kosztów, itd.) znajdziesz w zakładce "O wyprawach".

Więcej...