Strona główna Relacje z wypraw
Relacje z wypraw

Relacje z moich wypraw, zdjęcia, opisy, trasa, szczegóły...

 • Transalp 2005: St. Anton - Riva del Garda

  Wyprawa Transalp 2005 - niesamowity zjazd z Bocchetta di Forcola Moja pierwsza, najbardziej pamiętna i najważniejsza (bo to od niej wszystko się zaczęło...) wyprawa transalpejska, która sprawiła, że zostałem zainfekowany transalpowym wirusem. 9 dni jazdy po górskich szlakach i ścieżkach, z plecakiem, z austriackiego St. Anton do Riva nad Jeziorem Garda we Włoszech.

  Transalp. I did it, ...and I will do it again! Zrobiłem to, ...i jedno wiem na pewno: zrobię to jeszcze raz. A potem jeszcze i jeszcze i jeszcze raz... :)

  Zapraszam do przeczytania relacji z wyprawy Transalp 2005!

 • Transalp 2010: St. Anton - Riva del Garda

  Wyprawa Transalp 2010 - Alta Via CamunaTransalp 2010 był pierwszą spośród zorganizowanych przeze mnie wypraw, w której udział wziąć mógł każdy z zainteresowanych.

  W doborowym, 5-osobowym gronie, w pierwszej połowie września, przemierzyliśmy Alpy z północy na południe trasą, którą można określić mianem "udoskonalonej" (i mocno zmodyfikowanej) wersji mojej wyprawy Transalp 2005.

  Wyruszyliśmy znowu z St. Anton w Austrii i po 8 dniach jazdy dotarliśmy nad słoneczne Jezioro Garda. Po drodze nie obyło się bez mocnych wrażeń w postaci przejazdu przez sam środek zimnego, deszczowo-mglistego Mordoru w kanionie Val d'Uina, czy deszczu ze śniegiem, który zaskoczył nas na Passo di Gavia.

 • bikeBoard Transalp 2010: Kitzbühel - Lago di Garda

  Wyprawa bikeBoard Transalp 2010 - Bindelweg, nagły atak zimy w DolomitachPod koniec września, ledwie tydzień po zakończeniu poprzedniego Transalpu, wyruszyłem na kolejną wyprawę. Tym razem w towarzystwie Daniela Klawczyńskiego - profesjonalnego fotografa i autora z bikeBoardu, oraz dwóch moich starych druhów - Sławka i Łukasza (zwanego Frankiem), którzy otrzymali zadanie wystąpienia w roli fotomodelek ;)

  Ambitna, bogata w kultowe ścieżki i cudowne widoki trasa wiodła z Kitzbühel w Austrii nad jezioro Garda we Włoszech, a jej punktem kulminacyjnym i najbardziej niezapomnianym przeżyciem dla nas wszystkich była przeprawa przez leżącą w głównej grani Alp przełęcz Krimmler Tauernpass (2633 m npm).

  Relację z naszej wyprawy oraz fantastyczne zdjęcia wykonane przez Daniela znajdziesz w numerze #3/2011 magazynu bikeBoard - magazyn rowerowy