Strona główna
Sezon 2024

Lato / Alpy

Terminy i trasy wypraw przez Alpy (Transalpów) oraz wyjazdów stacjonarnych do Livigno na lato 2024 opublikuję w połowie stycznia (i wtedy też otworzę zapisy).

Ogólnie, wyprawowy kalendarz będzie wyglądał podobnie jak w ubiegłych latach, tzn. możesz się spodziewać, że pojawi się w nim kilka Transalpów (w przedziale czasowym od połolwy czerwca do końca lipca oraz od końcówki sierpnia do połowy września), a także obóz stacjonarny w Livigno (i może jeszcze coś dla tych, którzy w Livigno już byli ;)

Opis wszelkich kwestii organizacyjnych związanych z wyprawami w znajdziesz w sekcji 'Transalp'

 

Zima / Wyspy Kanaryjskie

A wcześniej, w zimie, zapraszam na wyjazdy enduro do 'krainy wiecznej wiosny', na Wyspy Kanaryjskie: Gran Canarię i La Palmę.

Oba wyjazdy mają charakter enduro (i jest to syte, grube enduro - poziom trudności odpowiadający czarnym trasom enduro). Skupiamy się na zjazdach (w trudnym technicznie, skalistym terenie), a na podjazdach wspomagamy się busem. Zarazem, nie są to jednak wyłącznie zjazdy, bo trasy, którymi będziemy jeździć, zawierają również krótsze lub dłuższe podjazdy, a także trawersy i podejścia. Nastawcie się więc raczej na całodzienne, epickie tripy po górach, tyle że ze zdecydowaną przewagą odcinków zjazdowych, bo jazdę za każdym razem będziemy zaczynać wysoko w górach, w głębi wyspy, a kończyć nad oceanem!

Jeśli jeszcze nie jeździłeś ze mną na Kanarach, to na początek polecam raczej Gran Canarię, a nie La Palmę. Nie dlatego, że jest "łatwiejsza" (choć jest, aczkolwiek w obu przypadkach jest to baaardzo syte enduro, dlatego piszę to w cudzysłowie), ale dlatego, żeby sobie stopniować doznania :) Bo jeśli pojedziesz najpierw na Gran Canarię, to będziesz nią zachwycony, a później, w następnym roku, pojedziesz na La Palmę, to tam poziom wrażeń idzie jeszcze bardziej do góry. A jeśli zrobisz to w odwrotnej kolejności, to Gran Canaria nie zrobi już aż tak piorunującego wrażenia, jak mogłaby (bo po La Palmie już chyba nic nie może zrobić większego wrażenia ;)

 

3-10 marca 2024   |   Gran Canaria   (enduro)

obóz stacjonarny z trasami o charakterze enduro

  • wylot z Krakowa

Gran Canaria

Gran Canaria to kraina kanionów, to niesamowite krajobrazy, sceneria jak na 'Dzikim Zachodzie'. I bogactwo ścieżek i szlaków do jazdy w stylu enduro. Teren skalisty i wymagający technicznie, choć nie aż tak bardzo, jak na La Palmie.

W programie wyjazdu 6 dni jazdy w stylu enduro i all-mountain po najlepszych ścieżkach tej pięknej i egzotycznej wyspy. Wyjazd ma charakter enduro, tzn. skupimy się przede wszystkim na zjazdach (w trudnym technicznie, skalistym terenie), a na podjazdach będziemy się wspomagać busem. Nie będą to jednak trasy typowo zjazdowe, bo będzie też wiele odcinków podjazdowych oraz trawersów.

Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 3 (średnio trudna) średnio trudna
  Technika jazdy: Poziom trudności: czerwony / czarny (poziom 4)Poziom trudności: czerwony / czarny (poziom 4) (poziom 4)

Cena (wpisowe): 1600 zł (obejmuje 6-dniowy program rowerowy z opieką przewodnika)

Więcej...

 

10-17 marca 2024   |   La Palma   (enduro)

obóz stacjonarny z trasami o charakterze enduro

  • wylot z Krakowa, Warszawy lub Katowic (do wyboru)

La Palma

La Palma to jazda ponad chmurami, wzdłuż krawędzi gigantycznego krateru, to pola luźnych, sypkich popiołów wulkanicznych, to gęste, kipiące zielenią, dżunglowate lasy - niesamowita różnorodność, i to skupiona na bardzo niewielkiej przestrzeni. La Palma to wyspa magiczna, dla mnie to najpiękniejsze miejsce, w którym kiedykolwiek jeździłem. Ale też jedno z najtrudniejszych - teren jest w przeważającej części bardzo skalisty i poziom trudności tamtejszych szlaków jest naprawdę wysoki. Krótko mówiąc, La Palma to propozycja dla doświadczonych, zaawansowanych riderów z dobrą techniką, zaprawionych w bojach na górskich ścieżkach.

W programie 6 dni jazdy w stylu enduro w zachwycającej scenerii najpiękniejszej i najbardziej zróżnicowanej ze wszystkich Wysp Kanaryjskich. Na podjazdach będziemy się wspomagać busem, by móc skupić się na zjeżdżaniu i zaliczyć epickie zjazdy o trudnym do wyobrażenia przewyższeniu 2400 metrów! - spod szczytu Roque de los Muchachos (2426 m n.p.m.) na plażę nad oceanem, i to niemal w całości po skalistych, wąskich, technicznych singletrackach. Czy znacie jakieś inne zjazdy o bardziej epickich parametrach? Bo ja nie.

Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 2/3 (łatwa / średnio trudna) łatwa / średnio trudna
  Technika jazdy: Poziom trudności: czarny (poziom 5) (poziom 5)

Cena (wpisowe): 1600 zł (obejmuje 6-dniowy program rowerowy z opieką przewodnika)

Więcej...

 

Gran Canaria, szlak El Palmarete
Gran Canaria, szlak El Palmarete

Gran Canaria - surfowanie w popiołach wulkanicznych
Gran Canaria - surfowanie w popiołach wulkanicznych

La Palma - zjazd szlakiem El Tablado / La Fajana
La Palma - zjazd szlakiem El Tablado / La Fajana

La Palma - epicki szlak wzdłuż wschodniej krawędzi wulkanu
La Palma - epicki szlak wzdłuż wschodniej krawędzi wulkanu