Strona główna
Terminy wyjazdów i wypraw na rok 2022

Lato / Alpy

Terminy i trasy wypraw przez Alpy (Transalpów) oraz wyjazdów stacjonarnych do Livigno na lato 2022 opublikuję w połowie stycznia.

Ogólny schemat będzie podobny jak w ubiegłych latach, tzn. możesz się spodziewać, że w kalendarzu pojawi się kilka Transalpów (w terminach od połolwy czerwca do końca lipca oraz od końcówki sierpnia do połowy września) oraz obozy stacjonarne w Livigno (2 terminy do wyboru, wstępnie w okolicach połowy lipca).

 

Zima / Wyspy Kanaryjskie

A wcześniej, w zimie, zapraszam na wyjazd enduro do 'krainy wiecznej wiosny', na Wyspy Kanaryjskie, na Gran Canarię:

 

5-12 marca / 12-19 marca 2022   |   Gran Canaria   (enduro)

obóz stacjonarny z trasami o charakterze enduro

  • 5-12 marca 2022 - wolnych miejsc: brak
  • 12-19 marca 2022 - wolnych miejsc: brak

Gran Canaria

Gran Canaria to kraina kanionów, to niesamowite krajobrazy, sceneria jak na 'Dzikim Zachodzie'. I bogactwo ścieżek i szlaków do jazdy w stylu enduro. Teren skalisty i wymagający technicznie, choć nie aż tak bardzo, jak na La Palmie.

W programie wyjazdu 6 dni jazdy w stylu enduro i all-mountain po najlepszych ścieżkach tej pięknej i egzotycznej wyspy. Wyjazd ma charakter enduro, tzn. skupimy się przede wszystkim na zjazdach (w trudnym technicznie, skalistym terenie), a na podjazdach będziemy się wspomagać busem. Nie będą to jednak trasy typowo zjazdowe, bo będzie też wiele odcinków podjazdowych oraz trawersów.

Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 3 (średnio trudna) średnio trudna
  Technika jazdy: Poziom trudności: czerwony / czarny (poziom 4)Poziom trudności: czerwony / czarny (poziom 4) (poziom 4)

Cena: 1900 zł - obejmuje zakwaterowanie w apartamentach oraz 6-dniowy program rowerowy z opieką przewodnika

Więcej...

Gran Canaria, widok ze szczytu Pico de las Nieves w kierunku Roque Nublo i Teneryfy

A co z La Palmą? Niestety, w tym roku raczej tam nie pojeździmy, bo niedawno wybuchł tam wulkan. Erupcja wulkanu Cumbre Vieja co prawda już się zakończyła (trwała ona niemalże 3 miesiące - od września do grudnia), jednak w wyniku działalności wulkanu oraz towarzyszących mu trzęsień ziemi, uległy zniszczeniu, bądź przez pewnien czas mogą być niedostępne trasy rozpoczynające się na przełęczy El Pilar (czyli jakieś 40% ogółu tras na La Palmie). W tym roku La Palmę na razie więc odpuszczamy, a zamiast tego polecam (również epicką i spektakularną) Gran Canarię.