Wyprawy i wyjazdy 2020

Zima

 • 25 lutego - 3 marca 2020  |  Gran Canaria

  wyjazd stacjonarny z trasami o charakterze enduro

  Gran CanariaGran Canaria to kraina kanionów, to niesamowite krajobrazy, sceneria jak na 'Dzikim Zachodzie'. I bogactwo ścieżek i szlaków do jazdy w stylu enduro. Teren skalisty i wymagający technicznie, choć nie aż tak bardzo, jak na La Palmie.

  W programie wyjazdu 6 dni jazdy w stylu enduro i all-mountain po najlepszych ścieżkach tej pięknej i egzotycznej wyspy. Wyjazd ma charakter enduro, tzn. skupimy się przede wszystkim na zjazdach (w trudnym technicznie, skalistym terenie), a na podjazdach będziemy się wspomagać busem. Nie będą to jednak trasy typowo zjazdowe, bo zawierają one wiele odcinków podjazdowych oraz trawersów. Orientacyjne proporcje to: 70% zjazdy / 30% trawersowanie i podjazdy.

  Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 2/3 (łatwa / średnio-trudna) (łatwa/średnio-trudna)
    Technika jazdy: IMBA Black (trudna)

  Cena: 3300 zł - obejmuje przelot, zakwaterowanie w hotelu ***, wyżywienie (2 posiłki dziennie, tzn. śniadania i obiadokolacje), transfer z i na lotnisko, oraz 6-dniowy program rowerowy z opieką przewodnika

  Więcej...

 • 10 - 17 marca 2020  |  La Palma

  wyjazd stacjonarny z trasami o charakterze enduro

  La PalmaLa Palma to jazda ponad chmurami, wzdłuż krawędzi gigantycznego krateru, to pola luźnych, sypkich popiołów wulkanicznych, to gęste, kipiące zielenią, dżunglowate lasy - niesamowita różnorodność, i to skupiona na bardzo niewielkiej przestrzeni. La Palma to wyspa magiczna, dla mnie to najpiękniejsze miejsce, w którym kiedykolwiek jeździłem. Ale też jedno z najtrudniejszych - teren jest w przeważającej części bardzo skalisty i poziom trudności tamtejszych szlaków jest naprawdę wysoki. Krótko mówiąc, La Palma to propozycja dla doświadczonych, zaawansowanych riderów z dobrą techniką, zaprawionych w bojach na górskich ścieżkach.

  W programie 6 dni jazdy w stylu enduro w zachwycającej scenerii najpiękniejszej i najbardziej zróżnicowanej ze wszystkich Wysp Kanaryjskich. Na podjazdach będziemy się wspomagać busem, by móc skupić się na zjeżdżaniu i zaliczyć epickie zjazdy o trudnym do wyobrażenia przewyższeniu 2400 metrów! - spod szczytu Roque de los Muchachos (2426m npm) na plażę nad oceanem, i to niemal w całości po skalistych, wąskich, technicznych singletrackach. Czy znacie jakieś inne zjazdy o bardziej epickich parametrach? Bo ja nie.

  Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 2 (łatwa) (łatwa)
    Technika jazdy: IMBA Double Black Diamond (bardzo trudna)

  Cena: 1600 zł - obejmuje zakwaterowanie w apartamentach oraz 6-dniowy program rowerowy z opieką przewodnika

  Więcej...

 • 18 - 25 marca 2020  |  El Hierro

  wyjazd stacjonarny z trasami o charakterze enduro (z opcją przedłużenia do 28 marca - dodatkowe 3 dni na południu Teneryfy)

  • wyjazd odwołany z powodu koronawirusa

  El HierroEl Hierro to najmniejsza, najmniej znana i zdecydowanie najmniej turystyczna ze wszystkich Wysp Kanaryjskich. Pomimo jej "małości", na El Hierro niczego nie brakuje: są gęste, kipiące zielenią, "magiczne" lasy wawrzynolistne (a także piękne lasy sosnowe), są pola luźnych, sypkich popiołów wulkanicznych, ogromne pola zastygłej lawy i piękne wybrzeże klifowe. I jak to na Kanarach, nie brakuje też ostrej rąbanki po skałach i luźnych kamieniach. Krótko mówiąc, pełne zróżnicowanie, które przez to, że wyspa jest taka mała, odczuwa się szczególnie wyraźnie.

  Opcjonalnie, dla chętnych, bezpośrednio po tygodniu spędzonym na El Hierro, jest jeszcze możliwość przedłużenia wyjazdu o 3 dodatkowe dni jazdy enduro na południu Teneryfy (czyli do 28 marca 2020).

  Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 2/3 (łatwa / średnio-trudna) (łatwa/średnio-trudna)
    Technika jazdy: IMBA Black (trudna)

  Cena: 2400 zł - obejmuje zakwaterowanie w apartamentach, 6-dniowy program rowerowy z opieką dwóch przewodników, oraz wszystkie podwózki i transfery na El Hierro (czyli dowóz busami do tras, a także transfer z i do portu)

  Więcej...

Wszystkie wyjazdy mają charakter 'enduro', tzn. skupiamy się przede wszystkim na zjazdach (w trudnym technicznie, skalistym terenie), a na podjazdach wspomagamy się busem. Zarazem, nie są to jednak wyłącznie zjazdy, bo trasy, którymi będziemy jeździć, zawierają również krótsze lub dłuższe podjazdy, a także trawersy i podejścia. Nastawcie się więc raczej na całodzienne, epickie tripy po górach, tyle że ze zdecydowaną przewagą odcinków zjazdowych, bo jazdę za każdym razem będziemy zaczynać wysoko w górach, w głębi wyspy, a kończyć nad oceanem!

W magicznym lesie na wyspie El Hierro

W magicznym lesie na wyspie El Hierro