Wyprawy i wyjazdy 2018

Zima

Wyspy Kanaryjskie to takie miejsce, za którym niezmiennie co roku zaczynam tęsknić, gdy tylko jesienno-zimowe chłody, wilgoć i błoto wyganiają mnie ze szlaków w Alpach, Beskidach czy Sudetach. Kanary pozwalają uciec od tej ponurej, zimowej szarzyzny, by zatankować słońca i naładować akumulatory pozytywną energią.

Kanary to "kraina wiecznej wiosny". Nawet w środku zimy pogoda, widoki i warunki do jazdy są rewelacyjne! "Wyspy Szczęśliwe" kuszą jednak nie tylko słońcem, wiosennymi temperaturami i egzotycznymi krajobrazami, ale również (a może nawet przede wszystkim!) bogactwem ścieżek i szlaków do jazdy określanej mianem 'Enduro'. Ciągnące się kilometrami, wymagające technicznie, skaliste, wulkaniczne single na Gran Canarii czy La Palmie to bez wahania jedne z najlepszych tras, jakimi jeździłem, to Enduro przez duże E i moja recepta na zimową chandrę.

Oczywiście, piszę o tym dlatego, że organizuję tam wyjazdy, ale chcę żebyś wiedział też jedno: nie piszę o tym jakie Kanary są zajebiste dlatego, że organizuję tam wyjazdy, tylko organizuję wyjazdy, dlatego że jest tam tak zajebiście! :)

 • 27 lutego - 6 marca 2018  ::  Gran Canaria

  wyjazd stacjonarny z trasami o charakterze enduro

  Gran CanariaTygodniowy wyjazd na Gran Canarię ze stałą bazą wypadową w Maspalomas, na południu wyspy. W programie 6 dni jazdy w stylu enduro i all-mountain po najlepszych ścieżkach tej pięknej i egzotycznej wyspy.
  Wyjazd ma charakter enduro, tzn. skupimy się przede wszystkim na zjazdach (w trudnym technicznie, skalistym terenie), a na podjazdach będziemy się wspomagać busem. Zarazem, nie będą to jednak trasy typowo zjazdowe, bo zawierają one wiele odcinków podjazdowych oraz trawersów. Orientacyjne proporcje (w ujęciu czasowym) to: 70% zjazdy / 30% trawersowanie i podjazdy.

  Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 2/3 (łatwa/średnio-trudna) (łatwa/średnio-trudna)
    Technika jazdy: IMBA Black Diamond (trudna)

  Cena: 3200 zł - obejmuje przelot, zakwaterowanie w hotelu, w pokojach 2-osobowych, wyżywienie (2 posiłki dziennie, tj. śniadania i obiadokolacje), transfer z i na lotnisko oraz 6-dniowy program rowerowy

  Więcej...

 • 13 - 20 marca 2018  ::  La Palma

  wyjazd stacjonarny z trasami o charakterze enduro

  La PalmaTygodniowy wyjazd na La Palmę ze stałą bazą wypadową w Tazacorte, w zachodniej części wyspy. W programie 6 dni jazdy w stylu enduro w zachwycającej scenerii najpiękniejszej i najbardziej zróżnicowanej ze wszystkich Wysp Kanaryjskich.
  Na podjazdach będziemy się wspomagać busem, by móc skupić się na zjeżdżaniu i zaliczyć epickie zjazdy o trudnym do wyobrażenia przewyższeniu 2400 metrów! - spod szczytu Roque de los Muchachos (2426m npm) na plażę nad oceanem, i to niemal w całości po skalistych, wąskich, technicznych singletrackach. Czy znacie jakieś inne zjazdy o bardziej epickich parametrach? Bo ja nie.

  Poziom trudności:         Kondycja: Kondycja: 2 (łatwa) (łatwa)
    Technika jazdy: IMBA Double Black Diamond (bardzo trudna)

  Cena: 1600 zł - obejmuje zakwaterowanie w apartamentach oraz 6-dniowy program rowerowy

  Więcej...